Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej

Informacje

Najczęściej czytane

 1. Przywłaszczyli sobie znalezione pieniądze

  Policjanci z rawskiej komendy zatrzymali trzech mieszkańców powiatu grójeckiego, którzy będąc w kinie przywłaszczyli sobie ponad 2,5 tysiąca zł ze znalezionego portfela. Grozi za to kara do roku pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali przywłaszczone pieniądze.

 2. Śmiertelne potrącenie rowerzysty

  Tragicznie zakończył się wypadek drogowy z udziałem rowerzysty. Mężczyzna zmarł w szpitalu. Przypominamy o ostrożności na drodze, tym bardziej, że rozpoczyna się rok szkolny.

 3. Nigdy nie jeżdżę po alkoholu

  Wspólna akcja rawskiej policji i Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Zapraszamy jeszcze we wtorek i środę.

 4. O cyberprzestępstwach z młodzieżą

  Policjanci z Rawy Mazowieckiej opowiadali o cyberprzemocy i cyberprzestępczości oraz podpowiadali jak bezpiecznie korzystać z internetu, aby nie paść ofiarą przestępstwa na spotkaniu z uczniami Szkoły Podstawowej w Boguszycach.

 5. Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej

  Policjanci często jako pierwsi wzywani są na miejscu zdarzenia, dlatego umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest konieczna. Funkcjonariusze podczas szkolenia mieli okazję utrwalić zasady udzielania pierwszej pomocy, których znajomość jest niezbędna w codziennej służbie.

 6. Policyjna Akademia Bezpieczeństwa

  Ruszyła XIV edycja Konkursu Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie w ramach akcji ,, Kręci mnie bezpieczeństwo” . Uczniowie klas II szkół podstawowych znowu staną do rywalizacji. Najlepsza drużyna reprezentować będzie powiat rawski podczas finału wojewódzkiego. Chętnych zapraszamy do udziału.

 7. Nowy policjant w Rawie Mazowieckiej.

  Uroczyste ślubowanie policjantki, która wstąpiła w szeregi rawskiej policji.

 8. Piszą o nas w Głosie Rawy Mazowieckiej i Okolicy

  Lokalna gazeta „Głos Rawy Mazowieckiej i Okolicy” w ostatnim swoim wydaniu opisała wystąpienie dzielnicowego na sesji Rady Miejskiej w Białej Rawskiej. Aspirant sztabowy Grzegorz Malarowicz mówił o nowej formule pracy dzielnicowego i KMZB. Zapraszał także na kolejne spotkania z dzielnicowymi.

 9. 22 tony nielegalnego tytoniu w rękach rawskich policjantów

  Kryminalni z rawskiej komendy na terenie jednej z posesji zabezpieczyli blisko 22 tony krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Łączna kwota uszczuplenia podatku akcyzowego wyniosła 15 milionów złotych. W tej sprawie policjanci zatrzymali cztery osoby. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 6 lat więzienia.

 10. Narkotyki znalezione w audi

  Rawscy policjanci zatrzymali 22-latka, który przewoził samochodem znaczne ilości środków odurzających. Podczas kontroli drogowej funkcjonariusze znaleźli w kierowanym przez niego audi reklamówkę z marihuaną oraz innymi środkami odurzającymi, z których można byłoby przygotować kilkadziesiąt działek dilerskich. Stróże prawa zatrzymali także mężczyznę, który zaopatrywał 22-latka w narkotyki. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Tagi

Linki

Niebieska Linia
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Serwis Służby Cywilnej
Dzielnicowy bliżej nas
Zobacz SPOT