Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej

Ważne informacje - 5 artykułów

Informacje

Najczęściej czytane

 1. Dzikie zwierzęta na drodze-policjanci ostrzegają

  Kierowca opla nie miał szans zahamować, zwierzę wyskoczyło bezpośrednio przed auto. Policjanci apelują do kierowców o ostrożność, szczególnie w okolicach lasów, gdzie na drogę często wychodzą zwierzęta. Bezpośrednie zderzenie, niekontrolowany manewr czy gwałtowne hamowanie to sytuacje wyjątkowo niebezpieczne.

 2. Zaginięcia

  Sezon grzybowy służy zaginięciom osób. Co zrobić, żeby uniknąć takich sytuacji? Przedstawiamy także „fakty i mity o zaginięciach osób w Polsce”.

 3. Nowy policjant w Rawie Mazowieckiej.

  Uroczyste ślubowanie policjantki, która wstąpiła w szeregi rawskiej policji.

 4. Zaginął Jacek Jabłoński

  Policjanci z Rawy i Białej Rawskiej prowadzą poszukiwania zaginionego Jacka Jabłońskiego.

 5. Policjanci odnaleźli zaginioną 14-latkę z Rawy Mazowieckiej

  Szczęśliwie zakończyły się prowadzone przez Komendę Policji w Rawie Mazowieckiej poszukiwania zaginionej 14-latki. Funkcjonariusze rano odnaleźli dziewczynę na terenie Sulejowa w powiecie piotrkowskim. Nastolatka cała i zdrowa wróciła pod opiekę rodziny.

 6. Piszą o nas w Głosie Rawy Mazowieckiej i Okolicy

  Lokalna gazeta „Głos Rawy Mazowieckiej i Okolicy” w ostatnim swoim wydaniu opisała wystąpienie dzielnicowego na sesji Rady Miejskiej w Białej Rawskiej. Aspirant sztabowy Grzegorz Malarowicz mówił o nowej formule pracy dzielnicowego i KMZB. Zapraszał także na kolejne spotkania z dzielnicowymi.

 7. Katalizatory w zainteresowaniu złodziei

  Policjanci każdej nocy patrolują osiedla pod kątem popełnianych wykroczeń i zapobieganiu przestępstwom. Jednak nadal zdarzają się sytuacje, kiedy złodzieje wykorzystują osłonę nocy i wymontowują katalizatory z samochodów. Zajmuje to złodziejom dosłownie kilka minut, a zawarte w nim metale szlachetne sprawiają, że można go okazyjnie sprzedać. Katalizatory nie mają żadnych oznaczeń, przez co są trudne do namierzenia.

 8. Przywłaszczyli sobie znalezione pieniądze

  Policjanci z rawskiej komendy zatrzymali trzech mieszkańców powiatu grójeckiego, którzy będąc w kinie przywłaszczyli sobie ponad 2,5 tysiąca zł ze znalezionego portfela. Grozi za to kara do roku pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali przywłaszczone pieniądze.

 9. Policjanci przypominają to właściciel odpowiada za psa

  W miniony weekend policjanci dwukrotnie interweniowali w sprawie psów, których właściciele nie zachowali środków ostrożności podczas trzymania zwierzęcia. Mundurowi przypominają, takie zachowanie jest wykroczeniem.

 10. Z 3,5 promilami za kierownicą fiata i bez uprawnień

  Przed sądem odpowie mężczyzna, którego policjanci z rawskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej. 28-latek jechał fiatem seicento mając prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze sprawdzili, że mieszkaniec powiatu rawskiego nie ma również uprawnień do kierowania autem. Teraz za popełnione przestępstwo może mu grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Tagi

bezpieczna droga do szkoły bezpieczeństwo mapa zagrożeń Kampania kradzież z włamaniem dzielnicowy bliżej nas analiza nietrzeźwi kierujący środki odurzające piknik Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wypadek ruch drogowy rowerzysta PAB zatrzymani handel ludźmi nietrzeźwy zatrzymany sprawca dzielnicowi spotkanie kradzież wypadek drogowy odblaski dzielnicowy bezpieczny senior KMZB kolizja święto policji dopalacze pieszy prewencja poszukiwany bezpieczne wakacje zatrzymani sprawcy senior MSWiA wypadek śmiertelny rozbój turniej piłki nożnej bezpieczeństwo na drodze oszustwo szkolenie nietrzeźwy kierujący profilaktyka pobicie zatrzymany życzenia konkurs narkotyki

Linki