Sezon motocyklowy w Rawie Mazowieckiej wystartował! Pamiętajmy, że to czas rozwagi, nie brawury!
Wraz z nadejściem cieplejszych dnia na ulicach Rawy Mazowieckiej coraz częściej można zauważyć motocyklistów. Oficjalne rozpoczęcie sezonu odbyło się 3 maja, kiedy to miłośnicy tej pasji przejechali ulicami miasta, zaznaczając swoją obecność na drodze.
Motocykl to poczucie wolności, ale wymagające ogromnej odpowiedzialności i rozwagi. Każdy manewr, prędkość czy chwila nieuwagi mogą mieć poważne konsekwencje. Zarówno doświadczeni jak i początkujący kierowcy powinni pamiętać, że bezpieczeństwo zaczyna się od ich działań. Motocykliści doskonale zdają sobie sprawę z tego, że na jednośladzie muszą podchodzić z rozwagą i odpowiednim przygotowaniem do decyzji, które podejmują podczas jazdy.
Policjanci przypominają:
- zachowaj bezpieczny odstęp od innych pojazdów
- dostosuj prędkość do warunków na drodze, a przede wszystkim do swoich umiejętności
- nie zapomnij o odpowiednim stroju ochronnym, tj. kasku, odzieży z ochraniaczami, rękawicach i odpowiednich butach
- używaj świateł oraz elementów odblaskowych, aby być bardziej widocznym
- unikaj ryzykownych manewrów i jazdy ,,na granicy”swoich możliwości
- nigdy nie kieruj pod wpływem alkoholu ani innych środków działających podobnie
Jako kierowcy samochodów, patrzmy w lusterka i obserwujmy drogę. Niech ten sezon będzie bezpieczny dla wszystkich użytkowników dróg.
starszy aspirant Agata Krawczyk