Jeden dzień - dwa wypadki na przejściach dla pieszych

Apelujemy o zachowanie ostrożności tak przez kierujących jak i pieszych. Z urazem kregosłupa do szpitala trafiła 16 - latka potrącona przez Renault Kangoo na przejściu dla pieszych w Białej Rawskiej. Tego samego dnia do szpitala trafił również 24-latek potrącony przez BMW w Rawie Mazowieckiej.

22 grudnia 2018 roku koło godziny 15:30 dyżurny rawskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na ulicy Jana Pawła II w Białej Rawskiej. Policjanci na miejscu ustalili, że 51 - letni mieszkaniec powiatu rawskiego, kierujący Renault Kangoo nie ustąpił pierwszeństwa 16 - letniej pieszej znajdującej się na przejściu dla pieszych, w wyniku czego doszło do jej potrącenia. Piesza z obrażeniami została przetransportowana do Szpitala Matki Polki w Łodzi.
Tego samego dnia około 17:20 na ulicy Tomaszowskiej w Rawie Mazowieckiej 22 - letni kierujący BMW, mieszkaniec powiatu rawskiego potrącił 24 - latka znajdującego się na przejściu dla pieszych. Pieszy został przewieziony do Szpitala w Skierniewicach.


O tym czy dojdzie do wypadku drogowego decyduje czynnik ludzki, nasza świadomość jako uczestnika ruchu drogowego nie zależnie od formy poruszania się po drogach. Powinniśmy zawsze pamiętać że to właśnie MY jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo w ruchu drogowym.