Śmierć pieszego na S8 - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Śmierć pieszego na S8

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego w którym zginął mężczyzna idący po drodze S8.

Około godziny 17.45, 29 stycznia 2017 roku dyżurny rawskiej policji został powiadomiony, że w miejscowości Podlas, na drodze krajowej S8 doszło do wypadku drogowego, w którym zginął mężczyzna. Jak wstępnie ustalili mundurowi, kierujący samochodem audi A6, 38-letni mieszkaniec Skierniewic, jadąc lewym pasem w kierunku Wrocławia potrącił nieznanego mężczyznę. W wyniku wypadku pieszy poniósł śmierć na miejscu, natomiast kierujący audi został przewieziony do szpitala w Łodzi. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku. Początkowo nieznana była tożsamość ofiary,  ponieważ mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Funkcjonariusze na drugi dzień ustalili,  że na S8 śmierć poniósł 58-letni mieszkaniec naszego powiatu.

Apelujemy o rozsądek i ostrożność. Pamiętajmy, że na drogach ekspresowych i autostradach obowiązuje zakaz poruszania się pieszych. Należy także pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania oraz o tym, że również na drogach ekspresowych i autostradach obowiązuje konieczność zachowania odpowiedniej prędkości.

  • Policjanci na miejscu wypadku na S8