Rekordowa liczba nietrzeźwych kierujących - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Rekordowa liczba nietrzeźwych kierujących

W miniony weekend policjanci z rawskiej drogówki zatrzymali 8 nietrzeźwych kierujących. Przypominamy, że jazda na „podwójnym gazie” jest zabroniona przez prawo a ponadto stanowi ogromne zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg.

W sobotę, 25 lutego 2017 roku, między godzinami 12,45 a 21,55 na drogach naszego powiatu mundurowi zatrzymali aż 6 nietrzeźwych kierujących. Mężczyźni w wieku od 23 do 66 lat kierowali rowerami mając od 0,25 do ponad 2 promili alkoholu w organizmie. Jeden z nich, 25-latek kierował samochodem volkswagen golf mając nie ma 1,5 promila alkoholu i pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Pozostali ujawnieni to rowerzyści. Czterech zatrzymanych zostało na terenie Rawy, jeden w Białej Rawskiej i jeden w Boguszycach. Dwóch pozostałych nietrzeźwych kierujących policjanci zatrzymali w niedzielę, 26 lutego w Niwnej. Obaj rowerzyści w wieku 50 i 57 lat jechali mając ponad półtora i niemal 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci apelują o rozsądek. Kierowanie rowerem czy samochodem pod wpływem alkoholu nie tylko jest przestępstwem czy wykroczeniem. Alkohol powoduje: dekoncentrację, wydłuża spostrzeganie i czas reakcji na bodźce, zaburza równowagę i koordynację, zmniejsza zdolność rozpoznawania sytuacji. Może powodować również pobudliwość, pogorszenie ostrości widzenia i oceny odległości. Znacznie obniża samokontrolę , osłabia sprawność intelektualną, obiektywną ocenę własnych możliwości. Może powodować senność i obniżać kontrolę własnego zachowania. Jednym słowem alkohol powoduję, że będąc pod jego wpływem stajemy się na drodze zagrożeniem dla siebie, naszych bliskich i innych uczestników ruchu drogowego.

  • Butelka alkoholu i kluczyki od samochodu