Jechał pod prąd drogą S8 - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał pod prąd drogą S8

Rawscy policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który przejechał golfem pod prąd około 10 kilometrów trasą S8. Kierowca miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie.

11 marca 2017 roku około godziny 18.40 dyżurny rawskiej policji otrzymał zgłoszenie, że trasą S8 w kierunku Wrocławia jedzie pod prąd samochód. Jak się później okazało, kierowca wyjechał pod prąd ze stacji paliw w miejscowości Podlas. Przejechał tak około 10 kilometrów. Kiedy zorientował się, że jedzie nieprawidłowo, w miejscowości Julianów zawrócił i pojechał w kierunku Rawy. Po zjeździe do miasta na ulicy Białej zatrzymali go policjanci. Mężczyzna wysiadł z samochodu i uciekł w pobliskie zarośla. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazało się, że 26-letni mieszkaniec powiatu rawskiego kierujący volkswagenem golfem miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Oprócz jazdy pod wpływem alkoholu, odpowie także za stwarzanie zagrożenia w ruchu lądowym oraz brak uprawnień do kierowania pojazdami.

Brak wyobraźni w połączeniu z alkoholem mógł doprowadzić do tragedii. Tym razem na szczęście nikt nie zginął. Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę.

  • Oznaczenie radiowozu