Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

62-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego ujął nietrzeźwego mężczyznę, którego widział, jak kieruje ciągnikiem siodłowym na drodze S8. Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

Około godziny 12.35, 30 maja 2017 roku dyżurny rawskiej policji został powiadomiony o nietrzeźwym kierującym. Z relacji wynikało, że w restauracji na stacji paliw w Rawie na ulicy Katowickiej jest mężczyzna, który przed chwilą kierował samochodem ciężarowym DAF z chłodnią. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce zastali wskazanego przez świadków 47-latka z powiatu tomaszowskiego. Badanie wykazało, że miał on ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany policyjnym areszcie. Wyjaśnienia złoży po wytrzeźwieniu. Policjanci  od razu przesłuchali świadków, którzy widzieli go jadącego ciężarówką. Pobrali także i zabezpieczyli do badania krew kierowcy.

Dzięki reakcji  świadków, nietrzeźwy kierujący samochodem ciężarowym nie pojechał dalej trasą S8. Być może ta reakcja zapobiegła tragedii na drodze.

  • Butelka po piwie i kluczyki do samochodu