Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Niespokojny pierwszy weekend wakacji na drogach powiatu rawskiego

Pierwszy weekend wakacji w powiecie rawskim minął pod znakiem zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o rozsadek i ostrożność.

W dniach 23-25 czerwca 2017 roku policjanci powiatu rawskiego odnotowali aż 10 zdarzeń na naszych drogach. Oprócz wypadków i kolizji zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących.

W piątek, 23 czerwca policjanci prowadzili czynności przy 2 wypadkach i trzech kolizjach. Około godziny 11.10 w Rawie na ulicy Tadeusza Kościuszki kierująca rowerem mieszkanka naszego powiatu uderzyła w drzwi opla corsy, które otworzył jego kierowca. Obrażenia ciała odniosła rowerzystka. Obrażeń ciała doznał także kierowca citroena C5, który o godzinie 14.00, na trasie S8 w kierunku Wrocławia, z nieustalonych przyczyn zjechał na prawy pas ruchu i uderzył w samochód ciężarowy scania z naczepą. Do kolejnego zdarzenia drogowego na trasie S8 doszło też o godzinie 14.00, tym razem w Przewodowicach. W tym przypadku 24-letni mieszkaniec powiatu łukowskiego nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył poprzedzającego go samochodu renault thalia. Również na tył poprzedzającego samochodu honda civic najechał kierujący skodą felicią.

W sobotę, 24 czerwca policjanci rozpoczęli dzień czynnościami przy wypadku drogowym w Rawie na ulicy Skierniewickiej. Jak wstępnie ustalili, o godzinie 8.00 na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną doszło do zderzenia dwóch samochodów volkswagen caddy. Obaj kierowcy w wieku 53 i 63 lata byli trzeźwi. Natomiast w Białej Rawskiej na ulicy Jana Pawła, około godziny 18.40 doszło do kolizji drogowej. Kierująca samochodem toyota yaris, podczas cofania uderzyła w przód audi A3.

Niedziela natomiast minęła pod znakiem nietrzeźwych kierujących. O godzinie 9.00 w miejscowości Brzozówka policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi 80. 28-latek miał niemal 3,5 promila alkoholu w organizmie. Kolejny nietrzeźwy,  tym razem kierujący motorowerem został zatrzymany o godzinie 14.10 w Grabicach. 31-latek miał prawie pół promila alkoholu w organizmie. Natomiast o godzinie 20.55 w Garłowie policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Przypominamy kierowcom o rozwadze i rozsądku na drogach. Pamiętajmy również, że jazda na „podwójnym gazie” jest nie tylko zabroniona prawem, ale stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

  • Wypadek drogowy na ulicy Skierniewickiej
  • Wypadek drogowy na ulicy Skierniewickiej