Wypadek z udziałem motorowerzystki - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek z udziałem motorowerzystki

Nastoletnia motorowerzystka trafiła do szpitala w Łodzi po tym, jak wjechała w tył samochodu ustępującego pieszym pierwszeństwa na przejściu. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia i apelują o zachowanie ostrożności.

Około godziny 16.30, 12 lipca 2017 roku w Rawie na ulicy Tomaszowskiej doszło do wypadku drogowego. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierująca motorowerem junak, 17-letnia mieszkanka Rawy nie zachowała bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu i uderzyła w tył opla astry. Kierujący samochodem zatrzymał się przed przejściem dla pieszych ustępując im pierwszeństwa. Nastolatka została śmigłowcem przetransportowana do szpitala w Łodzi. Apelujemy do kierowców jednośladów
o zachowywanie ostrożności i odległości od poprzedzających je pojazdów. Jazda zbyt blisko, na tak zwanym „zderzaku” jest szczególnie niebezpieczna dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. W zderzeniu z samochodem zawsze to ich zdrowie bardziej ucierpi. Poza kaskiem i czasem kombinezonem ochronnym nie chronią ich poduszki powietrzne ani kontrolowane strefy zgniotu. Dlatego muszą zachować szczególną ostrożność jada za innym pojazdem.

  • policjant podczas oględzin
  • Miejsce wypadku drogowego