Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Pracowity weekend dla policji i rawskiej prokuratury

W miniony weekend to jest 7-8 maja 2016roku policjanci pod nadzorem prokuratorów pracowali nad czterema sprawami, w których zatrzymani byli sprawcy przestępstw. Zarzuty kradzieży z włamaniem, kradzieży, kradzieży rozbójniczej i uszkodzenia ciała usłyszeli czterej mieszkańcy Rawy. Do przestępstw doszło 4, w nocy z 7 na 8 i 8 maja.

Włamanie do mieszkania

8 maja 2016 roku o godzinie 16.35 do KPP zgłosił się 19-letni mieszkaniec Rawy i powiadomił o włamaniu do jego mieszkania. Sprawca dostał się do domu przez okno i zabrał portfel z pieniędzmi. O pieniądzach wiedział jeden ze znajomych pokrzywdzonego. 23-letni mieszkaniec Rawy usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Podczas przesłuchania przyznał się do włamania. Za przestępstwo to grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kolejna sprawa dotyczyła uszkodzenia ciała. W niedzielę, 8 maja 2016 roku dzielnicowy podczas obchodu rejonu uzyskał informację o pobiciu. Dotarł do pokrzywdzonego i ustalił, że 4 maja 2016 roku około godziny 22.40 w Rawie na ulicy Mszczonowskiej, 24 -letni rawianin bił i kopał po całym ciele 33-latka. Lekarz stwierdził obrażenia ciała. Sprawca usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Przyznał się do przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze.

Do kradzieży nawigacji samochodowej, lewarka i butelki perfum doszło w nocy z 7 na 8 maja, między godziną 23.00 a 02.00. 22-letni właściciel samochodu BMW wycenił straty na 340 zł. Auto zaparkowane było w Rawie na ulicy Warszawskiej. Policjanci ustalili sprawcę przestępstwa. 23-letni mieszkaniec Rawy przyznał się do kradzieży i dobrowolnie poddał się karze.

Kolejna prowadzona pod nadzorem prokuratora sprawa dotyczyła kradzieży rozbójniczej.

Około godziny 3.30, 8 maja 2016 roku dyżurny rawskiej policji został powiadomiony, że na jednej ze stacji paliw „szarpie się” dwóch mężczyzn. Kiedy policjanci dojechali na miejsce i ustalali szczegóły zajścia do jednostki zgłosił się pobity mężczyzna. Jak się okazało – jeden z uczestników zajścia na stacji. 29-latek oświadczył, że kiedy tankował paliwo do swojego vw golfa został zaatakowany przez młodego mężczyznę, który z auta zabrał mu papierosy. Z opisów policjanci wytypowali 21-letniego rawianina, którego zatrzymali na ulicy Katowickiej w Rawie. Mężczyzna został przewieziony do komendy. Badanie wykazało, że miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Została osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Jak się okazało, rawianin zabrał z samochodu paczkę papierosów o wartości 15 złotych, z której wyciągnął kilka sztuk papierosów i żeby nie oddać ich właścicielowi – szarpał go, dusił, przewrócił na ziemię powodując uszkodzenia ciała. Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  • logo policji