Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie z zakresu działań antyterrorystycznych

Dyrektorzy placówek oświatowych i pracownicy urzędów z terenu naszego powiatu uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym zasad postępowania w przypadku zagrożenia atakiem terrorystycznym.

W ramach Narodowego Programu Antyterrorystycznego na lata 2015-2019 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej przeprowadzili szkolenie poświęcone tej tematyce. 10 maja 2016 roku, do sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury zaproszeni zostali dyrektorzy placówek oświatowych z całego powiatu. W szkoleniu uczestniczyli także przedstawiciele wszystkich urzędów, którzy w zakresie swoich obowiązków mają zagadnienia związane z zarządzaniem kryzysowym.

Temat ewakuacji omówił bryg. Krzysztof Kowalski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej. Zjawisko terroryzmu omówił st. asp. Paweł Lesiak. O działaniach antyterrorystycznych opowiedział sierż. sztab. Ireneusz Pałągiewicz. Uczestnicy szkolenia, w sumie niemal 50 osób, obejrzeli także film „ Nie warto ryzykować. Wtargnięcie napastnika do szkoły” z komentarzem funkcjonariusza Wydziału Realizacji Komendy Stołecznej Policji.

  • Postępowanie w przypadku zagrożenia atakiem terrorystycznym
  • Prowadzący szkolenie - Karolina Sokołowska, Ireneusz Pałągiewicz, Krzysztof Kowalski, Paweł Lesiak
  • Krzysztof Kowalski
  • Ireneusz Pałągiewicz