Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Witaj Przedszkolaku z udziałem rawskich policjantów

W minioną niedzielę, 10 września 2017 roku, policjanci czynnie włączyli się w festyn organizowany dla najmłodszych przez władze miasta.

Pomimo wielu atrakcji, jakie czekały na dzieci w tym dniu, dużą popularnością cieszył się także prezentowany przez policjantów radiowóz oraz sprzęt wykorzystywany np. przy zabezpieczaniu meczy. Taki festyn to także doskonała okazja do promocji Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa i Mojej Komendy.

Oba narzędzia pomagają w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańców nie tylko naszego powiatu, ale także całego kraju. Dzięki aplikacji „Moja Komenda” można w prosty sposób uzyskać informację o np. położeniu najbliższej jednostki policji – co jest szczególnie przydatne, kiedy jesteśmy poza naszym powiatem. W bardzo prosty sposób można także uzyskać informację na temat dzielnicowego, jego rejonu oraz bezpośrednio się z nim skontaktować. Krajowa Mapa Zagrożenia Bezpieczeństwa pozwala natomiast w prosty sposób, bez wychodzenia z domu, zaznaczyć na mapie miejsca, którymi szczególnie powinni zainteresować się policjanci czy przedstawiciele innych służb. Na mapie można wybrać i bardzo dokładnie umiejscowić np. spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym, przekraczanie prędkości, dzikie wysypiska śmieci, akty wandalizmu, nieodpowiedniego parkowania czy złą infrastrukturę drogi. Do wyboru są 24 zgłoszenia. Co ważne, Mapa nie służy do zgłaszania pilnych interwencji. W takich sytuacjach należy dzwonić pod numer alarmowy 997 lub 112.

Fot. www.erawa.pl

  • Policjant poczas festynu
  • Policjant podczas festynu
  • Policjanci podczas festynu
  • Policjant podczas festynu
  • Policjant podczas festynu