Zlikwidowana kolejna narkotykowa uprawa - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana kolejna narkotykowa uprawa

Rawscy policjanci nie tylko zlikwidowali kolejną plantację konopi. Zabezpieczyli także całą linię produkcyjną służąca prawdopodobnie do wyrobu dopalaczy. Prokurator wnioskuje o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego przez funkcjonariuszy 27-latka.

29 września 2017 roku około godziny 19.00 rawscy policjanci weszli na  posesję na terenie powiatu tomaszowskiego. Potwierdzili w ten sposób uzyskaną wcześniej informację o znajdującej się tam  plantacji konopi. Na terenie posesji, na polu i w tunelu foliowym ujawnili łącznie 156 krzaków konopi. Podczas przeszukania garażu znajdującego się na tej posesji ujawnili i zabezpieczyli 112 gramów suszu roślinnego, 898 gramów białej sproszkowanej substancji a także odczynniki chemiczne i sprzęt laboratoryjny wskazujący na linię produkcyjną. Zabezpieczone substancję trafią do badań, które określą, co produkował w garażu zatrzymany 27-latek. Mężczyzna nie był wcześniej notowany przez policję. Trafił do policyjnego aresztu. Teraz prokurator wystąpi z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających i za uprawę znacznych ich ilości grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

To już 4 tego typu sprawa w ostatnim czasie.

Przypomnijmy: 22 sierpnia policjanci zlikwidowali uprawę konopi na terenie gminy Biała Rawska (zabezpieczono 205 roślin i ponad 5 kilogramów gotowej marihuany), 6 września  - 82 rośliny i 10 kg gotowego produktu na terenie gminy Rawa Mazowiecka, 21 września – 6 kilogramów marihuany przewożonej krajową 8-ką przez rawianina i najnowsza „realizacja” - 156 krzaków i 112  gramów suszu.

Informacje na:

http://www.rawa-mazowiecka.policja.gov.pl/erw/informacje/16900,Policjanci-zlikwidowali-plantacje-konopi-i-zabezpieczyli-gotowy-narkotyk.html

http://www.rawa-mazowiecka.policja.gov.pl/erw/informacje/17455,Kolejna-plantacja-zlikwidowana-przez-policjantow.html

http://www.rawa-mazowiecka.policja.gov.pl/erw/informacje/17870,Przewozil-6-kg-marihuany.html

 

  • Policjant zabezpieczający krzewy konopi
  • Policjant podczas zabezpieczania roślin
  • Policjant zabezpieczający przedmioty ze zlikwidowanej plantacji
  • Policjant zabezpieczający krzewy konopi