Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Historia lubi się powtarzać. XII fianł Policyjnej Akademi Bezpieczeństwa

Drugi rok z rzędu drużyna ze Szkoły Podstawowej w Sierzchowach będzie reprezentowała powiat rawski na wojewódzkim finale XII Konkursu Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie.

Jak co roku w oaździerniku na terenie hali sportowej Milenium i Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawie Mazowieckiej 12 drużyn stanęło do dwuetapowej rywalizacji. Uczniowie ze szkół nr 2 i 4 w Rawie Mazowieckiej oraz w Starej Wsi, Lesiewie, Sierzchowach, Lubani, Błażejewicach, KonopnicyTrębaczewie, Regnowie, Pukininie i Cielądzu rozwiązywało test wiedzy obejmujący zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa. Następnie drużyny rywalizowały na hali sportowej pokonując na czas tor przeszkód zbliżony do testu sprawnościowego, jaki przechodzą kandydaci do służby w policji. Po zsumowaniu wyników okazało się, że zwyciężyła drużyna w składzie Karolina Kamińska i Adam Pawlak ze Szkoły Podstawowej w Sierzchowach. To oni będą reprezentowali nasz powiat na finale wojewódzkim. W zeszłym roku drużyna kibiców z Sierzchów, która pojechali wspierać swoich kolegów  - przywiozła z Łodzi wyróżnienie w konkursie Kobica.

Pozostałym uczestnikom powiaowych eliminacji przyznano równorzędne II miejsce, biorąc pod uwagę ich wiedzę oraz zaangażowanie. W czasie, kiedy dzieci pisały test wiedzy, dzielnicowy spotkał się z opiekunami drużyn omawiając narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrozenia Bezpieczeństwa. Wszystkim dzieciom - zawodnikom i zawodnikom rezerwowym rozdane zostały zawieszki odblaskowe.

Pragniemy serdecznie podziękować za pomoc w organizacji konkursu: władzom samorządowym, dyrekcji i pracownikom hali sportowej Milenium, dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawie Mazowieckiej,  redakcji Głosu Rawy i Okolicy, portalowi eRawa, nauczycielom przygotowującym dzieci a przede wszystkim uczestnikom konkursu za wiedzę i rywalizację fair play.

Życzymy powodzenia w finale wojewódzkim.

  • Uczestnicy podczas testu
  • Dzieci rozwiązujące test
  • Uczestnicy przed testem sprawnościowym