Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Długi majowy weekend na drogach powiatu rawskiego

W tym roku podczas majowego weekendu w powiecie rawskim doszło do 3 wypadków drogowych, w których śmierć poniosły 2 osoby.

Podczas tak zwanego majowego weekendu, od 27 kwietnia do 6 maja 2018 roku na na naszych drogach doszło do 15 kolizji drogowych i 3 wypadków drogowych. Policjanci zatrzymali 11 nietrzeźwych kierujących, tak rowerzystów jak i kierujących samochodami.

Pierwsze tragiczne w skutkach zdarzenie miało miejsce 1 maja 2018 roku. Jak wstępnie ustalili policjanci, około godziny 20.55 w miejscowości Chrusty, kierująca rowerem 71 – letnia mieszkanka powiatu rawskiego wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa i doprowadziła do zderzenia z samochodem daewoo lanos. 36-letni kierujący lanosem był trzeźwy. Rowerzystka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala, gdzie w wyniku obrażeń zmarła.

Kolejny śmiertelny wypadek miał miejsce w Kurzeszynie. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 2 maja 2018 roku około godziny 22.40, 24-letnia kierująca peugeotem 106 najechała na leżącego na jezdni 28-latka. Mężczyzna został przewieziony do szpital, gdzie po kilku godzinach zmarł.

Trzeci wypadek drogowy miał miejsce 5 maja 2018 roku na targowisku miejskim około godziny 10.30. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem BMW, 51-letni mężczyzna najechał na stopę 59-letniej pieszej, która została przewieziona do szpitala.

Ponadto policjanci wykonali czynności przy 15 kolizjach drogowych i zatrzymali aż 11 nietrzeźwych kierujących

  • Policjanci podczas interwencji na targowisku