Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Pozwolił dziecku prowadzić ciągnik rolniczy

Bialscy dzielnicowi zatrzymali do kontroli ciągnik rolniczy, którym kierował 13-letni chłopiec. Jego ojciec siedział na błotniku, teraz stanie przed sądem. Apelujemy o rozsądek.

Około godziny 16.35, 8 maja 2018 roku dzielnicowi z komisariatu w Białej Rawskiej zauważyli w Sadkowicach ciągnik rozliczy, którym kierował chłopiec. Natychmiast podjęli interwencję, tym bardziej, że na błotniku siedział jego ojciec. Jak się okazało, 13-latek jechał traktorem w obecności 52-letniego ojca, który nie posiada uprawnień do kierowania. Chłopca przekazano matce, ciągnik – uprawnionej do kierowania osobie. Sprawa zostanie skierowana do sądu

Przypominamy:

Dopuszczenie do prowadzenia pojazdu przez osoby nieuprawnione jest wykroczeniem. Ponadto, jak w tym przypadku, powierzenie pojazdu 13-letniemu chłopcu i wyjechanie z nim na drogę publiczną jest zagrożeniem tak dla niego jak i innych uczestników ruchu drogowego. Również niebezpieczna i niedopuszczalna jest jazda na miejscu innym niż siedzenie kierowcy,  jeśli nie ma przewidzianego miejsca dla pasażera.