BOŻE CIAŁO 2018 - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

BOŻE CIAŁO 2018

Rozpoczyna się kolejny długi weekend. O bezpieczeństwo podróżnych dbać będzie większa liczba policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze przede wszystkim koncentrować się będą na działaniach prospołecznych ułatwiając płynność ruchu zwłaszcza przy wjeździe i wyjeździe z dużych miast. Z całą surowością karani będą nietrzeźwi kierujący, osoby przekraczające dozwoloną prędkość oraz nieprawidłowo przewożące pasażerów

Akcja „Bezpieczny weekend Boże Ciało 2018” potrwa od 30 maja  do 3 czerwca 2018r. Policjanci o szczególną ostrożność apelują 31 maja 2018, kiedy w Boże Ciało wierni będą uczestniczyć w procesjach najczęściej przemieszczających po drogach publicznych. Policyjne patrole będą obecne przede wszystkim na ważniejszych skrzyżowaniach, na drogach krajowych i wojewódzkich. W przypadku tworzenia się zatorów policjanci będą kierowali ruchem i organizowali objazdy. Funkcjonariusze będą zdecydowanie reagować na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości i nieprawidłowego wyprzedzania. Będą kontrolować samochody ciężarowe pod względem zasadności przejazdu podczas obowiązywania ograniczeń w ruchu samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton w dniu 30 maja ( 18.00-22.00) oraz 31 maja ( 8.00-22.00)

Policjanci przypominają, że wybierając się w dalszą podróż należy sprawdzić stan techniczny pojazdu. Kierowca winien być wypoczęty i skoncentrowany. Pasażerowie zapięci pasami bezpieczeństwa, a dzieci przewożone w specjalnych fotelikach. Rozsądnie należy także wybierać miejsce na postój, najlepiej parking, a nie miejsce przygodne. Po zmierzchu na postój należy wybierać miejsca oświetlone, w pobliżu czynnych stacje paliw, moteli, itp. Wysiadając z samochodu nawet na chwilę, należy go zamknąć i zabrać wartościowe przedmioty, a już pod żadnym pozorem nie zostawiać ich na wierzchu.

Miłośnikom wycieczek rowerowych funkcjonariusze przypominają o odpowiednim, bezpiecznym zachowaniu na drodze oraz właściwym oświetleniu roweru. Warto zadbać o elementy odblaskowe na ubiorze. Im lepiej widoczny rowerzysta, tym wcześniej zostanie dostrzeżony przez kierującego samochodem. Policjanci uprzedzają także, że nietrzeźwi rowerzyści spotkają się z równie stanowczą reakcją, jak nietrzeźwi kierowcy samochodów. Nietrzeźwy rowerzysta jest potencjalną ofiarą wypadku a w razie zatrzymania do kontroli prawo jazdy traci tak samo szybko jak kierowca samochodu.

Akcja „Bezpieczny weekend Boże Ciało 2018” potrwa od 30 maja do późnych godzin wieczornych 3 czerwca 2018r. W ubiegłym roku , w tym okresie, policjanci na terenie województwa łódzkiego odnotowali 43 wypadki drogowe, w których rannych zostało 51 osób. Niestety doszło także do jednego śmiertelnego zdarzenia drogowego.

NA TERENIE POWIATU RAWSKIEGO utrudnienia w ruchu mogą wystąpić 31 maja 2018r:

Rawa Mazowiecka w godz. 11.00 - 13.30 Trasa procesji: Kościół NPNMP, ul. Łowicka,, ul. Warszawska,  Krakowska, Pl. Wyszyńskiego, Kościół NPNMP;

Biała Rawska w godz. 11.00-13.00 - trasa procesji: kościół, plac kościelny, ul. Jana Pawła II do Urzeędu Miasta i Gminy, powrót do kościoła;

Boguszyce w godz. 13.00-14.30, trasa procesji - plac przed kościołem,, droga w kierunku Garłowa, zejście w kierunku Kaliszek, droga w kierunku Rawy, powrót do kościoła.

 

  • Policjant podczas kontroli drogowej