Spotkania przed wakacjami - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkania przed wakacjami

Rawscy i bialscy dzielnicowi przeprowadzają spotkania w szkołach w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Czerwiec to miesiąc spotkań z dziećmi i młodzieżą, na których dzielnicowi mówią nie tylko o tym, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Omawiają zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpiecznych prac polowych. Mówią uczniom o cyberagrożeniach i zagrożeniach związanych z zażywaniem dopalaczy czy innych środków odurzających.

Przez najbliższe 2 miesiące dzieci będą więcej czasu spędzać w domu, często w towarzystwie dziadków. Przedwakacyjne spotkania to dobry czas, żeby przypomnieć dzieciom o zagrożeniach, jakie czyhają na seniorów – kradzieże przy próbach sprzedaży przedmiotów w domu, wyłudzenia poprzez podpisywanie różnego rodzaju umów czy w końcu oszustwa na „wnuczka” czy „policjanta”. Dzieci mogą przypomnieć o tym swoim dziadkom i w ten sposób zadbać o ich bezpieczeństwo.

Spotkania w szkołach to także czas, kiedy dzielnicowi mogą przypomnieć nauczycielom o narzędziu, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożenia Bezpieczeństwa czy aplikacja Moja Komenda – szczególnie przydatna podczas wakacyjnych wyjazdów.

  • Dzielnicowy podczas spotkania w szkole w Lesiewie