Kolizje ze zwierzętami - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Kolizje ze zwierzętami

Aż do trzech zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt doszło w miniony weekend. W wyniku jednego z nich kierowca trafił do szpitala. Apelujemy o ostrożność.

16 września 2018 roku o godzinie 19.40 w Starej Wsi kierujący oplem vectrą potrącił przebiegającą przez jezdnię sarnę. O godzinie 20.00, tym razem w Kaleniu gm. Rawa kierowca mazdy potrącił dzika, który wbiegł na jezdnię. Zwierzęta uciekły i skończyło się tylko na uszkodzeniach pojazdów. Groźnie natomiast wyglądał wypadek drogowy w okolicach Julianowa Lesiewskiego. 15 września 2018 roku o godzinie 21 pod jadący ford mondeo wbiegł łoś. W wyniku zderzenia samochód wjechał do rowu. Strażacy musieli ciąć karoserię samochodu żeby uwolnić rannego kierowcę. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Skierniewicach. Zwierzę niestety nie przeżyło zderzenia z pojazdem.

Apelujemy o ostrożność, szczególnie w okresie jesiennym i w pobliżu lasów. Coraz wcześniej zapada zmierzch, co jest utrudnieniem, także dla przemieszczających się zwierząt, które często są oślepiane światłami przejeżdżających samochodów.

  • pojazd po zderzeniu z łosiem
  • pojazd po zderzeniu z łosiem