Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór policyjny za jazdę na podwójnym gazie i groźby

Prokurator zastosował dozór policyjny wobec mężczyzny, który groził dwóm mieszkańcom powiatu rawskiego trzymając w ręku maczetę. Policjanci prowadzą  czynności w tej sprawie.

Około godziny 15.45, 26 października 2018 roku ,dyżurny rawskiej policji został powiadomiony, że na ulicy Jerozolimskiej w Rawie mężczyzna groził dwóm innym maczetą. Policjanci, którzy pojechali na miejsce wstępnie ustalili, że dwaj bracia - mieszkańcy powiatu rawskiego - zauważyli mężczyznę stojącego przy swoim samochodzie, który wcześniej jeździł za nimi po Rawie. Kiedy podeszli do niego, ten groził im, że jutro przyjedzie do nich z 7 kolegami i wtedy "porozmawiają".  Agresor okazał się nietrzeźwy. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Trzymał w ręku maczetę. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut groźby karalnej
i prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Wstępne przesłuchania wskazują na to, że groźby wynikały z wcześniejszego konfliktu mężczyzn. Prokurator zastosował wobec sprawcy dozór policyjny. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą dalsze czynności w tej sprawie. Za przestępstwa te grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
 

  • Zatrzymany sprawca