Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Kolizja drogowa z udziałem nietrzeźwego kierującego

W Wólce Lesiewskiej doszło do kolizji drogowej. Tym razem nietrzeźwy kierowca nie był sprawcą zdarzenia. Przypominamy, że nie można wsiadać za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu.

Około godziny 11.20, 20 listopada 2018 roku w miejscowości Wólka Lesiewska kierująca skodą fabia 60-letnia mieszkanka Białej Rawskiej nie zachowała bezpiecznej odległości i najechała na tył samochodu renault clio. Okazało się, że kierujący clio 33-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego jechał na "podwójnym gazie". Mężczyzna miał niemal 2,8 promila alkoholu w organizmie. Przypominamy, że w żadnym wypadku nie można wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Apelujemy o rozsądek. Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu jest nie tylko przestępstwem czy wykroczeniem. Alkohol powoduje: dekoncentrację, upośledza postrzeganie i wydłuża czas reakcji na bodźce, zaburza równowagę i koordynację, zmniejsza zdolność rozpoznawania sytuacji. Może powodować również pobudliwość, pogorszenie ostrości widzenia i oceny odległości. Znacznie obniża samokontrolę, osłabia sprawność intelektualną, obiektywną ocenę własnych możliwości. Może powodować senność i obniżać kontrolę własnego zachowania. Jednym słowem alkohol powoduję, że będąc pod jego wpływem stajemy się na drodze zagrożeniem dla siebie, naszych bliskich i innych uczestników ruchu drogowego.

  • Miejsce kolizji drogowej