Zwolnij! Jak kocha to poczeka! - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zwolnij! Jak kocha to poczeka!

Rawscy policjanci, jak w całym garnizonie łódzkim, prowadzą dziś akcję pod hasłem "Zwolnij! Jak kocha to poczeka". Funkcjonariusze w szczególny sposób uczulają użytkowników dróg, że na spotkanie lepiej dojechać nieco spóźnionym niż nie dojechać wcale.

14 lutego to „Dzień Zakochanych” popularnie zwany Walentynkami. To czas, który chcemy spędzić z bliskimi nam osobami. Policjanci z garnizonu łódzkiego właśnie w tym wyjątkowym dniu zaplanowali działania mające na celu zwrócić uwagę kierujących na sprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas akcji prowadzonej na drodze, funkcjonariusze dla osób, które przekroczyły dozwoloną prędkość przygotowali okolicznościowe zapachowe serduszka z wymowną treścią: „Zwolnij! Jak kocha, to poczeka”.

To idealny dzień, aby uświadamiać kierujących, którzy jednocześnie mogą być  żonami, mężami, narzeczonymi  czy rodzicami, że uczucie to nie tylko stan ducha ale również odpowiedzialność. Tego dnia policjanci w szczególny sposób  uczulali użytkowników dróg, że na spotkanie lepiej dojechać nieco spóźnionym niż nie dojechać wcale.

Pamiętajmy,  że nie zawsze dozwolona prędkość jest prędkością bezpieczną. Zwłaszcza w okresie zimowym pozornie czarna nawierzchnia nie gwarantuje przyczepności
i panowania nad pojazdem. Apelujemy - poruszajmy się z prędkością bezpieczną, a wiec taką która zapewni nam zatrzymanie pojazdu unikając zdarzenia.

  • Serduszka rozdawane kierującym
  • Policjant wręczający zawieszkę