,,Pijana'' środa w powiecie rawskim - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej

Informacje

,,Pijana'' środa w powiecie rawskim

3 marca 2019 roku policjanci rawskiej drogówki pełnili służbę na drogach powiatu rawskiego kontrolując uczestników pod kątem popełnianych wykroczeń. Efekt zatrważający.

Podczas jednego dnia służby policjanci ruchu drogowego z KPP Rawa Mazowiecka wyeliminowali z ruchu aż 5 nietrzeźwych kierujących pojazdami. Niechlubny rekordzista  miał 2,54 promila alkoholu w organizmie. Natomiast kierujący skodą felicja nie dość, że był nietrzeźwy, to jeszcze przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Każdy ze sprawców poniesie odpowiedzialność karną.

Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek. Niestety, mimo kar za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i utraty uprawnień do kierowania pojazdami, nadal zdarzają się kierujący "na podwójnym gazie". Każdy kto wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu stwarza zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że nawet niewielka dawka alkoholu może sprawić, że wzrok i refleks kierowcy są zaburzone, co powoduje utratę panowania nad pojazdem. Aby wytrzeźwieć, potrzeba czasem nawet 24 godzin. Jeśli planujemy wybrać się gdzieś samochodem, a mamy wątpliwości co do naszego stanu trzeźwości, skorzystajmy z jednorazowych alkotestów, które można kupić w aptekach czy stacjach benzynowych. Bezpłatne badanie można wykonać również w Komendzie Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej i Komisariacie Policji w Białej Rawskiej.

  • urządzenie do badania trzeźwości oraz napis policja