Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

DNI OTWARTE w Komendzie Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej

22 maja 2019 roku uczniowie z rawskiego "katolika" odwiedzili komendę policji w Rawie Mazowieckiej z okazji organizowanych Dni Otwartych, których głównym celem było zachęcenie młodych ludzi do wstąpienia w szeregi Policji.

Podczas spotkania prowadzonego przez funkcjonariuszy, młodzież poznała tajniki codziennej służby rawskich policjantów. Z zaciekawieniem przysłuchiwali się jak funkcjonariusze opowiadali o codziennej służbie. Osoby zwiedzające komendę mogły przyjrzeć się z bliska pracy technika kryminalistycznego, który na miejscu zdarzenia zabezpiecza ślady i przeprowadza oględziny. Skorzystali z możliwości wypróbowania okularów symulujących stan po zażyciu narkotyków i alkoholu. Zobaczyli również pomieszczenie dla osób zatrzymanych i wystawę zdjęć o Policji. Spotkanie było także świetną okazją do powtórzenia zasad bezpieczeństwa na drodze i rozmowy na temat bycia rozsądnym uczestnikiem ruchu drogowego, zwłaszcza, że większość z uczniów przygotowuje się do egzaminu na prawo jazdy bądź uprawnienia do kierowania posiada od niedawna. Funkcjonariusze zaprezentowali również wyposażenie policyjne m.in. miernik prędkości i urządzenie do badania stanu trzeźwości ,wraz z możliwością osobistego wypróbowania przez odwiedzających.

Podczas spotkania z młodzieżą mundurowi opowiadali o codziennej służbie, możliwościach rozwoju zawodowego oraz zasadach rekrutacji, a także satysfakcji, jaką daje możliwość niesienia pomocy innym.

  • młodzież ze szkoły wraz z księdzem i policjantami w komendzie
  • policjantka z młodzieżą w komendzie
  • młodzież korzystająca  z alkogogli, tor przeszkód z pachołków i radiowozy policyjne
  • policjantka i uczniowie korzystający z miernika prędkości