Śmiertelny wypadek na krajowej 72 - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek na krajowej 72

Policjanci wraz z rawską prokuraturą badają okoliczności wypadku śmiertelnego, do którego doszło na drodze krajowej 72 w miejscowości Ścieki. W czwartkowy wieczór kierujący samochodem vw passat potrącił pieszego, który na skutek poniesionych obrażeń zmarł na miejscu.


13 czerwca 2019 roku o godzinie 20.55 dyżurny rawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego na drodze K72 w miejscowości Ścieki. Policjanci ruchu drogowego natychmiast pojechali na miejsce. Przejęli czynności reanimacyjne od mężczyzny, który zatrzymał się aby udzielić pomocy i kontynuowali je do przyjazdu załogi karetki pogotowia. Mimo natychmiast udzielonej pomocy, 41-latek zmarł. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący passatem 23-letni mieszkaniec powiatu rawskiego, jechał drogą k72 w kierunku Łodzi. W miejscowości Ścieki poza obszarem zabudowanym, na nieoświetlonym, prostym odcinku drogi w trakcie manewru wymijania z innym pojazdem potrącił 41-letniego mieszkańca powiatu rawskiego. Pieszy nie posiadał elementów odblaskowych. Kierowca vw był trzeźwy. 41-letni mężczyzna pomimo podjętej reanimacji poniósł śmierć na miejscu. Teraz śledczy pod okiem prokuratora wyjaśniają wszystkie okoliczności wypadku.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek zarówno do pieszych jak i kierowców . Pieszy, który porusza się po ciemnej drodze bez elementów odblaskowych jest praktycznie niewidoczny! Jeśli pieszy ma odblaski, kierowca widzi go już z ponad 150 m. Od sierpnia 2014 roku obowiązek używania tych elementów dotyczy wszystkich pieszych poruszających się po drogach po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.
 

  • napis policja na boku radiowozu