Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Rawscy policjanci przypominają o konieczności zakrywania ust i nosa!

W związku z panującą epidemią, nadal na terenie kraju obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Rawscy policjanci podczas rozpoczynających się wzmożonych działań będą sprawdzać ich respektowanie przez mieszkańców naszego powiatu.

Zakrywanie ust i nosa podnosi nasze bezpieczeństwo. Osoby zakażone koronawirusem, które przechodzą chorobę bezobjawowo, nie stosując się do tego obowiązku nieświadomie zarażają innych. Od naszego odpowiedzialnego zachowania oraz przestrzegania zaleceń zależy nasze bezpieczeństwo. Rawscy policjanci od początku pandemii zwracają uwagę na wszelkie przejawy ignorowanie nakazu, przypominają mieszkańcom o konieczności zachowania 1,5 metrowego dystansu społecznego w przestrzeni publicznej, a jeżeli to niemożliwe zakrywania ust i nosa. Nie wszyscy jednak o tym pamiętają, nie zdając sobie sprawy z konieczności zachowania szczególnej ostrożności w kontaktach z innymi.

W celu zdyscyplinowania osób nie stosujących się do aktualnych obostrzeń, w najbliższych dniach na terenie powiatu funkcjonariusze prowadzić będą wzmożone działania kontrolne. Wspólnie z przedstawicielami innych podmiotów sprawdzą m in. jak sytuacja wygląda w środach komunikacji miejskiej, sklepach, oraz pozostałych miejscach gdzie bezwzględnie należy zakrywać usta i nos.

Za niestosowanie się do nakazu grozi grzywna w wysokości do 500 złotych.

Ważne!
Policjanci, strażnicy graniczni, kasjerzy w banku czy sprzedawcy w sklepie mogą zażądać od nas odkrycia twarzy w celu identyfikacji. Mamy obowiązek uczynić to na ich prośbę.

Ważne!
Pracownicy sklepów i punktów usługowych mogą zakrywać twarze przy pomocy przyłbicy, jeśli wszystkie kasy, punkty sprzedaży, okienka itd. są oddzielone od klientów dodatkową przesłoną ochronną.

 

mł. asp. Małgorzata Lewandowska

  • policjant wręczający kobiecie maseczkę