Usiłował zabrać pieniądze nastolatkowi - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłował zabrać pieniądze nastolatkowi

Naczelnik Wydziału Prewencji rawskiej komendy zatrzymał 27- letniego mieszkańca Otwocka, który w Parku Miejskim grożąc pobiciem, zażądał pieniędzy od nastolatka. Teraz podejrzany odpowie za usiłowanie rozboju. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

3 sierpnia 2020 roku do rawskiej komendy zgłosił się 15-latek z ojcem. Mężczyźni poinformowali, że poprzedniego dnia około godziny 17:00 w Parku Miejskim do siedzącego na ławce 15-latka podszedł młody mężczyzna i zażądał pieniędzy, grożąc mu przy tym pobiciem. Sprawca przytrzymując nastolatka za rękę przeszukał jego plecak. Nie udało mu się wzbogacić, ponieważ 15-latek nie miał przy sobie pieniędzy. Jak się okazało napastnikiem był  27-letni mieszkaniec Otwocka.  Próbował on wyjechać z Rawy. Jednak będąc na dworcu PKS, został zatrzymany przez Naczelnika Wydziału Prewencji. Sprawca został przewieziony do jednostki i osadzony w policyjnym areszcie. 

To nie pierwsze „starcie” z wymiarem sprawiedliwości 27–latka, któremu grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Rawie Mazowieckiej zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie.

 

mł. asp. Małgorzata Lewandowska

  • umundurowany policjant z zatrzymanym na tle radiowozów