Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelne potrącenie pieszej na ulicy Tomaszowskiej Rawie Mazowieckiej

Rawscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem pieszej. Apelujemy o rozwagę!

Nadeszła jesień, a wraz z nią niebezpieczeństwo zwiększonej ilości wypadków drogowych. Zmiana aury, intensywne opady deszczu, mgła, wcześnie zapadający zmrok ograniczają widoczność na drodze. Mokra i śliska jezdnia też nie sprzyjają kierującym. Szczególnie zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego w okresie jesiennym są piesi, często ubrani w ciemne ubrania, z kapturami na głowach i parasolami utrudniającymi i ograniczającymi widoczność. Niestety w zderzeniu z pojazdem mają oni niewielką szansę na przeżycie. W ostatni piątek 16 października 2020 roku doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W Rawie Mazowieckiej na ul. Tomaszowskiej około godziny 19.30. Kierujący volkswagenem 45-letni mieszkaniec powiatu rawskiego potrącił przechodzącą na przejściu dla pieszych 58-letnia kobietę, która w wyniku poniesionych obrażeń zmarła. Kierujący był trzeźwy.

Przypominamy, że piesi niezależnie od wieku poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Zachęcamy jednak do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym. Co prawda przepisy ruch drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych  na pieszych, rowerzystów i motocyklistów i motorowerzystów na terenie zabudowanym lecz pamiętajmy o tym, że w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

  • Drzwi oznakowanego radiowozu. Na srebrnym tle granatowy pas ze srebrnym napisem "policja"