„NIE-TRZEŹWA NIEDZIELA” - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

„NIE-TRZEŹWA NIEDZIELA”

W minioną niedzielę policjanci zatrzymali aż 3 kierujących będących pod wpływem alkoholu. Przypominamy! Nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego stanowi zagrożenie tak dla siebie jak i innych korzystających z dróg!

W niedzielę, 27 listopada 2016 roku rawscy policjanci zatrzymali aż 3 nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Pierwszy, tuż po północy 23-letni mieszkaniec Koluszek kierował BMW mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Dwaj pozostali to rowerzyści. O godzinie 10.00 w miejscowości Zabłocie 41-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Drugi rowerzysta to 25-latek zatrzymany w Sadkowicach. Ten jechał na rowerze mając ponad 2 promile. Wszyscy trzej mężczyźni odpowiedzą za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Policjanci apelują o rozsądek. Kierowanie rowerem czy samochodem pod wpływem alkoholu nie tylko jest przestępstwem czy wykroczeniem. Alkohol powoduje: dekoncentrację, wydłuża spostrzeganie i czas reakcji na bodźce, zaburza równowagę i koordynację, zmniejsza zdolność rozpoznawania sytuacji. Może powodować również pobudliwość, pogorszenie ostrości widzenia i oceny odległości. Znacznie obniża samokontrolę , osłabia sprawność intelektualną, obiektywną ocenę własnych możliwości. Może powodować senność i obniżać kontrolę własnego zachowania. Jednym słowem alkohol powoduję, że będąc pod jego wpływem stajemy się na drodze zagrożeniem dla siebie, naszych bliskich i innych uczestników ruchu drogowego.

 

 

  • Butelka alkoholu i kluczyki od samochodu