Prewencyjnie w Mikołajki - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Prewencyjnie w Mikołajki

Jak co roku, policjanci wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Skierniewicach wyruszyli w Mikołajkowe święto do najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Oprócz słodyczy i upominków były rozmowy o bezpieczeństwie na drodze i odblaski.

W ramach wspólnej akcji policjantów i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Skierniewicach, Mikołaj odwiedził dzieci z rawskiego przedszkola Niezapominajka i ze Szkoły Podstawowej w Wólce Lesiewskiej. Oprócz drobnych upominków i słodyczy ufundowanych przez WORD policjanci rozdawali także odblaski. Ważnym elementem spotkań było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi nacisk kładli na korzystanie z elementów odblaskowych, zapinanie pasów bezpieczeństwa, bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego – pieszych i rowerzystów. Tego typu akcje, połączone z radosnym śpiewaniem piosenek mikołajkowych przez dzieci, zabawą i zasadami bezpieczeństwa omawianymi przez Mikołaja są ciekawą alternatywą i urozmaiceniem dla tradycyjnych pogadanek, szczególnie dla najmłodszych..

W Mikołajki policjanci odwiedzili także młodzież licealną. Tym razem bez przebrania mikołajkowego, ale w mundurze i z kamizelką odblaskową. I tu dzielnicowy mówił  o bezpieczeństwie na drodze. Omawianie i przypominanie tych zasad jest ważne także, a może i przede wszystkim, wśród osób, które niebawem wsiądą za kierownicę.

  • Spotkanie w Lesiewie
  • Przed szkołą w Lesiewie
  • Spotkanie w przedszkolu
  • Spotkanie w przedszkolu
  • Spotkanie w przedszkolu
  • Spotkanie z młodzieżą licealną