Poranna kolizja! Apelujemy o rozwagę - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Poranna kolizja! Apelujemy o rozwagę

Nieznany kierujący zajechał drogę, doprowadził do kolizji i odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują do kierowców o rozsądek. Nikt nie jest sam na drodze.

Około godziny 6.35 15 grudnia 2016 roku w miejscowości Kaleń ( gmina Rawa Mazowiecka)  nieznany kierujący nieustalonym na chwilę obecną samochodem, podczas wyprzedzania zajechał drogę i zmusił do gwałtownego hamowania 47-letniego mieszkańca Białej Rawskiej, który kierował renault master. Jadący za masterem 22 – latek, który kierował daewoo lanosem nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w hamujący pojazd. Kierowca lanosa trafił do szpitala w Skierniewicach. Jak wynika ze wstępnych policyjnych ustaleń – przyczyną całego zdarzenia była niefrasobliwość kierowcy, który odjechał z miejsca zdarzenia.

Policjanci apelują. Nie jesteśmy na drodze sami. Kierowca, szczególnie podczas manewru wyprzedzania powinien zwrócić uwagę, czy nie zajeżdża drogi wyprzedzanemu samochodowi. Każdy też ma obowiązek jechać z taką prędkością i zarachowywać taką odległość między pojazdami, która pozwoli mu bezpiecznie zareagować na zmieniającą się na drodze sytuację.

  • Policjanci zabezpieczjący miejsce kolizji