Twój Dzielnicowy

Rejon I Rawa Mazowiecka

REJON NR I – (miasto Rawa Mazowiecka) przydzielony dzielnicowemu:  
sierż. sztab. Bartosz Majewski
Telefon służbowy  516 436 580 lub 47 843 31 16 email: dzielnicowy.rawamazowiecka1@rawa-mazowiecka.ld.policja.gov.pl
Ulice: Plac Piłsudskiego, Warszawska, Księdza Skorupki, Zatylna, Krzywe Koło, Kardynała Wyszyńskiego, Kolejowa, Parkowa, Łowicka, Faworna, Słowackiego na odcinku od Armii Krajowej do Fawornej, Armii Krajowej, Kościuszki do skrzyżowania z ulicą Faworna, Plac Wolności, Konstytucji 3-go Maja, Polna, Mickiewicza, Kopernika, Krakowska, Kilińskiego, Miła, Mazowiecka, Ziemowita, Zamkowa, Przechodnia, 9-go Maja, Braci Swiderskich, Gąsiorowskiego, Lenartowicza, Urbańskiego, Południowa, Reymonta, Jana Chryzostoma Paska, Jerozolimska, Opoczyńska, Targowa.

Plan działania priorytetowego na okres  1 stycznia-30 czerwca 2024 roku

Charakterystyka zdiagnozowanego zagrożenia w rejonie służbowym numer I:
Po analizie zgłoszeń mieszkańców tego rejonu oraz na podstawie informacji zawartych w systemach SWDKMZB wnioskować można,  że w rejonie numer I w chwili obecnej problemem jest żebranie przez osoby zdolne do pracy lub mające odpowiednie środki do egzystencji jak również przez osoby które robią to w sposób natarczywy. Następnie uzyskane w ten sposób pieniądze osoby te najczęściej przeznaczają na zakup wyrobów alkoholowych. Szczególnie narażone na tego typu zjawiska są okolice sklepów wielkopowierzchniowych przy ulicy Targowej. Zjawiska te występują głównie w godzinach porannych każdego dnia tygodnia. Skutkiem występowania zjawiska jest zmniejszone poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców.
Zakładany cel do osiągnięcia.

  • Ograniczenie żebractwa i związanych z nim zakłóceniami ładu i porządku w tym spożywania alkoholu w miejscach zabronionych o około 50%.

  • Oddziaływanie prewencyjne dzielnicowego w rejonie sklepów wielkopowierzchniowych.

  • Reagowanie na ujawnione przypadki żebractwa oraz zakłócania ładu i porządku.

  • Ocena planu poprzez bazę danych SWD - ilość ujawnionych wykroczeń oraz na podstawie analizy zagrożeń zgłaszanych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Proponowane działania wraz z terminami realizacji poszczególnych etapów/zadań.

  • W ramach spotkań grupowych oraz indywidualnych z mieszkańcami zachęcenie ich do zgłaszania w/w wykroczeń.

  • Przeprowadzenie rozmów podczas odpraw służbowych oraz zaznajomienie Policjantów oraz Strażników Miejskich o występowaniu zagrożenia w obrębie sklepów wielkopowierzchniowych w rejonie II oraz skierowanie w rejon dodatkowych patroli służb ponadnormatywnych – realizacja styczeń – luty 2024 rok.

  • Przeprowadzanie kontroli przez służby patrolowo-interwencyjne zwłaszcza w godzinach porannych oraz wieczorowo nocnych w obrębie sklepów wielkopowierzchniowych reagując na popełniane czyny zabronione – realizacja na bieżąco.

  • Współpraca z Urzędem Miasta w Rawie Mazowieckiej  w zakresie poprawy bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej m.in. poprzez ustalenie możliwości technicznych objęcia monitoringiem terenu zagrożonego – realizacja kwiecień- maj 2024 rok

Podmioty współpracujące w realizacji działania priorytetowego, wraz ze wskazaniem planowanych przez nie do realizacji zadań.

  • Lokalna społeczność

  • Straż Miejska

  • Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rawie Mazowieckiej

  • Ogniwo Patrolowo- Interwencyjne Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej

  • Rawskie Stowarzyszenie Abstynenckie ”Szansa”

Proponowany sposób przekazania społeczności rejonu informacji o działaniu priorytetowym.

  • Podczas obchodu oraz podczas spotkań z przedstawicielami społeczności lokalnej.

  • Za pomocą środków masowego przekazu w postaci internetu, zamieszczenie na stronie internetowej komendy informacji o wdrożeniu w życie planu priorytetowego.

 

Powrót na górę strony