Mikołaj na drodze - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Mikołaj na drodze

Rawscy policjanci kontynuując wieloletnią tradycję wyjechali do służby z mikołajkowym przesłaniem. Dzisiaj, zamiast drobnych upominków dla dzieci rozdawali odblaski.

6 grudnia to nie tylko Mikołajki. W tym roku to także dzień inauguracji akcji „Dzień odblasków 2017” W tym dniu chcemy szczególnie zwrócić uwagę na to, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Komenda Główna Policji ogłosiła konkurs dla przedszkoli na odblask, który będzie symbolem „Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków 2018”. Rawscy policjanci rozdawali odblaskowe elementy , ulotki kompanii „Twoje światła – Twoje życie” oraz przypominali, jak ważne są odblaski dla niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy!

Elementy odblaskowe bez względu na formę lub kolor zwiększają szansę pieszego na uniknięcie potrącenia. Po zmroku, piesi ubrani w ciemny strój są zauważani przez kierującego pojazdem z odległości około kilkudziesięciu metrów. W skrajnych przypadkach piesi mogą być zauważeni tuż przed pojazdem, co uniemożliwia pożądaną reakcję kierującego.

Natomiast mając na sobie elementy odblaskowe, stają się widoczni nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.
Pamiętajmy, że prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone w taki sposób, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obydwu kierunków.

 

  • Policjanci podczas mikołajkowych działań
  • Policjanci podczas mikołajkowych działań
  • Odblaski w szkole Białej Rawskiej