Wypadek śmiertelny w Komorowie - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek śmiertelny w Komorowie

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym zginął 31-letni pasażer mazdy. Pojazd zjechał z drogi i dachował. Kierowca był nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło 7 marca 2018r o godz. 23.15 na drodze powiatowej Pukinin-Sadkowice w miejscowości Komorów. Wstępnie ustalono, że 26-letni mieszkaniec powiatu rawskiego kierujący samochodem mazda 6 z nieustalonych przyczyn na prostym odcinku drogi utracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu, gdzie następnie dachował zatrzymując się polu. W trakcie dachowania z samochodu wypadł 31-letni pasażer auta. Mężczyzna zmarł na miejscu pomimo akcji reanimacyjnej prowadzonej przez policjantów, a następnie załogę pogotowia ratunkowego. Kierowca był nietrzeźwy, miał w organizmie 1,78 promila. Na miejscu wypadku pracowali policjanci zabezpieczając ślady i przesłuchując świadków. Decyzją prokuratora zwłoki zabezpieczono w prosektorium, a samochód na parkingu strzeżonym. Okoliczności wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają rawscy policjanci.

Policjanci apelują!

Jazda „na podwójnym gazie” jest przestępstwem, może też – jak w tym przypadku – doprowadzić  do śmierci człowieka. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie opóźnia czas reakcji kierowcy, zaburza jego percepcję i koordynację. Stan nietrzeźwości powoduje utratę kontroli nad pojazdem, co prowadzi do wypadków, których skutki mogą okazać się tragiczne i nieodwracalne. Wystarczy stosować się do prostej zasady:  piłeś – nie jedź.