Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wielki finał konkursu. Mamy oficjalne wyniki

29 maja 2018 roku w hali MOSiR przy ulicy Małachowskiego w Łodzi odbył się finał konkursu dla szkół średnich województwa łódzkiego o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi pod patronatem Wojewody Łódzkiego. Powiat rawski reprezentowała drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wł. Reymonta w Rawie Mazowieckiej, która wywalczyła VI miejsce.

Organizatorami konkursu były Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi.

Konkurs zorganizowano dla uczniów szkół średnich z powiatów województwa łódzkiego. Finał wojewodzki poprzedziły eliminacje powiatowe. Składały się z dwóch etapów tj. testu sprawności fizycznej i testu wiedzy. Pierwszy to tor przeszkód - zbliżony do tego jaki pokonują kandydaci do służby w Policji oraz test wiedzy – składający się z 30 pytań. W eliminacjach powiatowych wyłonione zostały drużyny, które reprezentowały powiaty w finale wojewódzkim. Łącznie 23 drużyny, złożone z dwóch kobiet i dwóch mężczyzn. Finał oprócz testu sprawności fizycznej i testu wiedzy obejmował również rozmowy kwalifikacyjne. Podczas gali finałowej rozegrany został również konkurs dla kibiców drużyn rywalizujących w konkurencjach finałowych. W tym przypadku oceniane były przygotowane transparenty, elementy stroju czy przyśpiewki i rymowanki.

Zwycięzcami turnieju zostali:

I miejsce uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Wojsławicach

II miejsce uczniowie LO im. M.Konopnickiej w Poddębicach

III miejsce uczniowie LO im. Królowej Jadwigi w Pabianicach.

Pierwsze miejsca najlepszych zawodników zdobyli: w kategorii  kobiet – uczennica ZSCKP w Bujnach,  w  kategorii mężczyzn- uczeń ZSRCKU w Wojsławicach.

I miejsce wśród kibicujących drużyn zdobyli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Pabianicach.

DRUŻYNA REPREZENTUJĄCA POWIAT RAWSKI ZAJĘŁA VI MIEJSCE NA 23 STARTUJĄCE DRUŻYNY. BARDZO WYSKOKĄ LOKATĘ W KLASYFIKACJI INDYWIDUALNEJ ZAJĄŁ PAWEŁ JARZĄB, PLASUJĄC SIĘ NA 6 MIEJSCU PRZY RYWALIZUJĄCYCH 92 ZAWODNIKACH!  BRAWO!

W prawdzie nasza drużyna nie wygrała konkursu, ale na pochwałę zasługuje ogromne zaangażowanie tak uczniów jak i nauczycielek, które przyjechały na finał. Czwórka naszych zawodników bardzo dobrze przygowtowała się do wszystkich etapów konkursu. Poprawili czas i sposób pokonywania przeszkód na teście sprawnościowym, osiągnęli bardzo dobre wyniki na rozmowie kwalifikacyjnej i teście wiedzy. Podkreślić także należy ogromne zaangażowanie drużyny kibiców. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszego powiatu.

Więcej zdjęć w Galerii

  • Nagrody w konkursie
  • Drużyna z powiatu rawskiego
  • Tor przeszkód
  • Tor przeszkód
  • Rawscy kibice
  • Wręczenie nagród
  • Dyplom