Zginął kierujący skuterem - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zginął kierujący skuterem

Do śmiertelnego wypadku doszło w Rawie Mazowieckiej na ulicy Wałowskiej. 50-letni mężczyzna kierujący jednośladem zginął na skutek zderzenia z autobusem. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.

12 marca 2019r o godz. 6.20 na ulicy Wałowskiej w Rawie Mazowieckiej doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Na skutek zderzenia autobusu autosan H9 i skutera simson, śmierć na miejscu poniósł 50-letni mężczyzna kierujący jednośladem. 64-letni kierujący autobusem był trzeźwy. Policjanci z rawskiej komendy powiatowej pod nadzorem prokuratura wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci przypominają o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Nadchodzące ocieplenie zaowocuje pojawieniem się na drogach większej ilości rowerów, motocykli i skuterów. Kierujący jednośladami należą do grupy tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ich szanse w zderzeniu z samochodem zwłaszcza ciężarowym są znikome. Dlatego tak ważne jest, aby byli widoczni na drodze i sami uważnie obserwowali otoczenie. Policjanci apelują również do kierowców samochodów o zachowanie szczególnej ostrożności i poszanowanie przepisów ruchu drogowego. Należy pamiętać o zachowaniu wymaganej odległości od wyprzedzanego jednośladu. Planując wyprzedzanie należy kilkukrotnie sprawdzić w lusterkach, czy nie zbliża się np. motocykl, który może uderzyć w nasz pojazd podczas tego manewru.

  • miejsce wypadku drogowego, na którym widać radiowóz policyjny, straży pożarnej i autobus