Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Koniec weekendu na drogach powiatu rawskiego

Do czterech zdarzeń drogowych doszło 2 listopada 2016r. Ranne zostały trzy osoby. Policjanci zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego.

O godzinie 8.15 w Rawie przy ulicy Konstytucji 3 Maja kierujący fordem mondeo, podczas wyjeżdżania z parkingu uderzył tyłem w prawidłowo jadący motorower. Kierujący jednośladem 79-latek nie odniósł większych obrażeń. Do zderzenia dwóch toyot doszło o godzinie 15.25 w Rawie na ulicy Reymonta. Poważnymi obrażeniami uczestników zakończyły się natomiast dwa wypadki drogowe. Policjanci wstępnie ustalili, że 46-letnia rawianka trafiła do szpitala po tym, jak o godzinie 13.50 kierujący samochodem peugeot boxer, chcąc uniknąć najechania na tył poprzedzającego go pojazdu skręcił w lewo na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z volkswagenem golfem. 20-latkowi nic poważnego się nie stało, ale ruch na ulicy Jerozolimskiej był utrudniony przez ponad godzinę. Natomiast śmigłowcem do warszawskiego szpitala przetransportowany został kierujący mercedesem, który około godziny 0.30 w miejscowości Stolniki stracił panowanie nad samochodem, zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo.

Około godziny 16.30 w miejscowości Stolniki policjanci zatrzymali kierującego samochodem żuk. 57-latek miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Przypominamy o konieczności dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze. Śliska nawierzchnia, ograniczona widoczność ale przede wszystkim brak rozsądku uczestników ruchu drogowego znacznie zwiększają ryzyko wypadków.

 

  • Kolizja drogowa na ul. Konstytucji 3 Maja
  • Wypadek dorgowy na ul. Jerozolimskiej
  • Wypadek w Stolnikach