Tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty

W Pągowie zdarzył się wypadek drogowy, w którym śmierć poniósł 18-letni motocyklista.

Do zdarzenia doszło 12 września 2018 roku około godziny 17.00 na drodze gminnej w miejscowości Pągów. Jak ustalili wstępnie policjanci, 18-letni mieszkaniec Białej Rawskiej kierujący motocyklem suzuki, uderzył w tył dostawczego samochodu lublin, który wyjechał z drogi podporządkowanej. Lublinem kierował 60-letni mieszkaniec powiatu rawskiego. Był trzeźwy. Na skutek wypadku motocyklista poniósł śmierć na miejscu. Okazało się, że 18-latek nie posiadał uprawnień do kierowania takim jednośladem. Okoliczności tego zdarzenia pod nadzorem prokuratora wyjaśniają rawscy policjanci. 

To kolejny wypadek śmiertelny na terenie naszego powiatu z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego. Apelujemy o rozwagę i rozsądek ale przede wszystkim o ostrożność. Przypominamy o konieczności zachowania zasady ograniczonego zaufania i bezwzględnym zakazie siadania za kierownicę pod wpływem alkoholu.

To także kolejny przypadek, gdzie młody kierowca nie posiada uprawnień. Prawo jazdy to nie tylko dokument, który uprawnia nas do kierowania pojazdami. Świadczy ono o ukończeniu kursu, podczas którego kierowca pod okiem instruktora poznaje nie tylko podstawowe zasady ruchu drogowego, ale nabywa umiejętności zachowania się w różnych sytuacjach.

  • Policjanci na miejscu wypadku drogowego
  • Policjant podczas oględzin pojazdy
  • Miejsce wypdakdu drogowego