Tragiczny bilans przedświątecznego dnia - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny bilans przedświątecznego dnia

Do trzech wypadków drogowych doszło 22 grudnia. Apelujemy o ostrożność na drogach, także w czasie Sylwestra.

Jak wstępnie ustalili policjanci, około godziny 11.40, 22 grudnia 2018 roku w miejscowości Wola Chojnata 18-letni mieszkaniec powiatu grójeckiego, kierując samochodem volkswagen LT stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w latarnię, następnie zjechał do rowu i uderzył w przydrożne drzewo. Z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Łodzi.

W kolejnych dwóch wypadkach drogowych do szpitali trafili piesi. To 16-latka i 24-letni mieszkaniec powiatu rawskiego. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że około godziny 15.30, 22 grudnia 2018 roku, 51-letni  kierujący samochodem renault kangoo potrącił przechodzącą po przejściu dla pieszych 16-letnią dziewczynę. Nastolatka z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala w Łodzi. Kolejny pieszy został ranny w Rawie około godziny 17.30 na ulicy Tomaszowskiej. Tu mundurowi wstępnie ustalili, że kierujący BMW, 22-latek z powiatu rawskiego  potrącił przechodzącego przez jezdnię mężczyznę. Pieszy został przewieziony do szpitala w Skierniewicach.

W dniu 27 grudnia zostaliśmy powiadomieni, że zmarł 18-letni kierowca volkswagena.

Apelujemy o ostrożność i rozwagę na drogach. Szczególnie w okresie świątecznym i sylwestrowym ostrożność powinni zachować piesi. Ciemne ubranie, wcześnie zapadający zmrok,  opady atmosferyczne przyczyniają się do pogorszenia widoczności. Przypominamy o zasadzie ograniczonego zaufania oraz o konieczności noszenia elementów odblaskowych, które znacznie wpływają na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

  • Policjanci na miejscu wypadku drogowego
  • Miejsce wypadku drogowego
  • Miejsce wypadku drogowego
  • Miejsce wypadku drogowego