Informacje

Cyberprzemoc- dzielnicowy rozmawiał z młodzieżą o zagrożeniu

Zarówno telefon komórkowy jak i komputer to sprzęty niesamowicie przydatne dla dorosłych jak i dzieci. W dobie trwającej pandemii czas poświęcany na te urządzenia w rękach młodzieży niesamowicie wydłużył się, a co za tym idzie również nieprawidłowe korzystanie, które może wyrządzić sporo krzywdy. Dzielnicowy wraz z policjantką zajmującą się profilaktyką udali się do Szkoły Podstawowej w Starej Wojskiej, aby podczas zdalnych lekcji uświadomić uczniów, że cyberprzemoc jest przestępstwem, a jej przejawy należy zgłaszać organom ścigania.

Internet dla wielu młodych ludzi stał się nieodłączna częścią ich funkcjonowania. Coraz częściej widzimy młodzież siedzącą na ławce, gdzie każdy z nich wpatrzony jest w telefon, a konwersacji słownej między nimi brak. Nadmierne i niewłaściwe korzystanie z sieci może nieść za sobą poważne konsekwencje, dlatego policjanci starają się dotrzeć do jak największej liczby młodych osób i wytłumaczyć to zagrożenie.
W trakcie spotkania z uczniami klas szóstych, siódmych i ósmych mundurowi podkreślali jak ważne jest dbanie o własne bezpieczeństwo w sieci, a przede wszystkim wskazali gdzie można szukać pomocy w kryzysowej sytuacji. Gdzie się zgłaszać i kogo informować w celu uzyskania wsparcia i zbudowania poczucia bezpieczeństwa. Uczulali uczestników, aby nie przesyłać dalej krzywdzących materiałów dotyczących znajomych, które otrzymują w sieci. Informowali, ze nękanie rówieśników, udostępnianie danych osobowych, dostęp do treści nieodpowiednich dla dzieci, to wszystko może ze sobą nieść poważne konsekwencje. Funkcjonariusze przekonywali, aby starać się zawsze pomagać kolegom i koleżankom, informować o ewentualnej ich krzywdzie zarówno rodziców, jak i nauczycieli.

 

  • Policjant w mundurze i maseczce siedzi przed komputerem wraz z kobietą.
  • Policjant w mundurze siedzący przed komputerem.
Powrót na górę strony