Informacje

Czujność na drodze doprowadziła do zatrzymania pijanego kierowcy seata

Dzięki wzorowej postawie kierowcy, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Zatrzymany 36-letni mężczyzna z powiatu rawskiego miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

W sobotnie południe, 17 kwietnia 2021 roku, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy, który został ujęty przez innych uczestników ruchu drogowego. Do Wołuczy, natychmiast pojechali policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji rawskiej komendy. Policjanci ustalili, że kierowca seata leona miał trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy. Jechał drogą W707 ze Skierniewic do Rawy. Zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu. To niepewne zachowanie na drodze wzbudziło czujność innego kierowcy, który jechał z żoną i dwójką małych dzieci, za kierowcą leona. Wzorowy obywatel, mimo że jechał z całą swoją najbliższą rodziną, postanowił uniemożliwić dalszą ,,podróż” mężczyźnie. Miał podejrzenie, że jest pijany. 36-latek unikał zatrzymania się i kiedy po raz kolejny kierowca kia chciał zatrzymać go ten zaczął cofać i zjechał ze skarpy co uniemożliwiło już ostatecznie dalszą jego jazdę. Świadkowie natychmiast powiadomili policję. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie mieszkańca powiatu rawskiego. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd. Dzięki odwadze i wzorowej postawie obywatelskiej kierowcy kia, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości  grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.


 

Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców. Postawa oraz zaangażowanie kierowcy kia jest godne pochwały i naśladowania.

  • radiowozy policyjne i samochód w rowie osobowy