Kolizja podczas cofania na Tomaszowskiej - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej

Informacje

Kolizja podczas cofania na Tomaszowskiej

Policjanci z Rawy Mazowieckiej w czwartkowe popołudnie zostali wezwani do kolizji drogowej, do której doszło podczas manewru cofania. Sprawcą okazał się 84-letni mieszkaniec powiatu rawskiego. Za wykroczenie otrzymał mandat i punkty karne.

29 kwietnia 2021 roku o godzinie 14.30 dyżurny rawskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na ulicy Tomaszowskiej w Rawie Mazowieckiej. W kolizji brały udział dwa samochody opel corsa oraz vw golf. Policjanci ustalili, że 84-letni mężczyzna kierujący oplem nie zachował środków ostrożności podczas cofania i uderzył w golfa kierowanego przez 33-letnią mieszkankę Rawy Mazowieckiej. Oboje kierowcy byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem. Funkcjonariusze zatrzymali również dowód rejestracyjny od opla, ponieważ nie miał aktualnych badań technicznych.

Cofanie jest jednym z trudniejszych manewrów. Kierowca jadący do tyłu musi uważać na pieszych, przeszkody stałe, zaparkowane pojazdy, a także innych uczestników ruchu drogowego. W razie ograniczonej widoczności należy skorzystać z pomocy innej osoby, która pokieruje nas podczas tego manewru. Podczas cofania musimy rozejrzeć się nie tylko na boki ale też widzieć co się za nami dzieję, trzeba mieć oczy z „tyłu” głowy.

 

Pamiętajmy, że niezachowanie należytej ostrożności podczas wykonywania manewru cofania jest jedną z głównych przyczyn kolizji i wypadków drogowych.

 

 

  • policjant w mundurze oraz kobieta i dwóch mężczyzn stojących przy niebieskim samochodzie, w tle radiowóz oznakowany