Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po służbie zatrzymał kierowcę z 3 promilami w organizmie

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę. Kierujący oplem miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysokie świadczenie pieniężne.

25 lutego 2023 roku przed północą policjant na co dzień pełniący służbę w Warszawie, w czasie wolnym  jechał audi wraz ze swoja partnerką ulicami Białej Rawskiej. Nagle na skrzyżowaniu Kościuszki i Kolejowej kierujący oplem wymusił im pierwszeństwo wyjeżdżając z drogi podporządkowanej. Kierująca audi kobieta musiała gwałtownie hamować aby nie doszło do zdarzenia drogowego. Jadąc za nim na kolejnym skrzyżowaniu zauważyli, że kierujący oplem wjeżdża w drogę ,,pod prąd”. To zachowanie wzbudziło podejrzenie, że kierowca może być nietrzeźwy. Policjant nie zastanawiając się, uniemożliwił mężczyźnie dalsza jazdę, zatrzymując go i zabierając kluczyki. Jak się okazało, decyzja ta była jak najbardziej słuszna, bo mężczyzna był kompletnie pijany. Mundurowy poinformował dyżurnego rawskiej komendy o całej sytuacji. Po zbadaniu mieszkańca Białej Rawskiej okazało się, że 45-latek ma w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysokie świadczenie pieniężne.

Apelujemy! Nieodpowiedzialny, nietrzeźwy kierowca to śmiertelne zagrożenie dla każdego uczestnika ruchu drogowego. Każdy z nas powinien reagować. Widząc wsiadającą za kierownicę osobę, której stan wydaje się nam podejrzany, należy uniemożliwić jej dalszą jazdę i niezwłocznie zadzwonić pod numer alarmowy 112.

mł. asp. Agata Krawczyk

 

Powrót na górę strony