Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Rawy zapobiegli tragedii

Ratowanie życia i zdrowia ludzkiego wpisane jest w kanon policyjnego zawodu. Udowodnili to rawscy funkcjonariusze którzy pomogli mężczyźnie, chcącemu odebrać sobie życie. Akcja poszukiwawcza trwała półtorej godziny. W tej sytuacji walka z czasem była ogromnym wyzwaniem. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji funkcjonariusze udaremnili próbę samobójczą, podjęli czynności ratownicze, a następnie przekazali mężczyznę pod opiekę załogi karetki pogotowia. Po kilku dniach 36-latek ponowne postawił ,,na nogi” całą komendę, bo tym razem oddalił się ze szpitala. Na szczęście w krótkim czasie został odnaleziony.

21 sierpnia 2023 roku kilka minut po godzinie 7.00 policjanci przyjęli zgłoszenie o mieszkańcu powiatu rawskiego, który postanowił odebrać sobie życie. Natychmiast rozpoczęła się akcja poszukiwawcza, w której wzięli udział policjanci z Białej Rawskiej oraz Rawy Mazowieckiej. Kryminalni odnaleźli 36-letniego mężczyznę w sadzie. Nie tracąc cennego czasu, przystąpili do udzielania pomocy poszkodowanemu. Do czasu przyjazdu medyków, policjanci monitorowali jego funkcje życiowe. 36-latek został przewieziony do szpitala. Po kilku dniach policjanci otrzymali zgłoszenie, że ten sam mężczyzna oddalił się ze szpitala, a to zagrażało jego życiu i zdrowiu. Ponownie rozpoczęły się poszukiwania. 36-latek został odnaleziony ponad 20 kilometrów od Rawy Mazowieckiej. Policjanci przekazali mężczyznę personelowi medycznemu do dalszych konsultacji medycznych.
Policjanci apelują!
Jeśli znajdujesz się z stanie kryzysu emocjonalnego, poproś o pomoc, nie czekaj aż będzie za późno. Jeśli znasz kogoś, kto znajduje się w kryzysie emocjonalnym nie bądź obojętny. Pomoc można znaleźć w Poradniach Psychiatrycznych i Psychologicznych, Miejskich i Gminnych Ośrodkach Pomocy Społecznej, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Możesz również skorzystać z Całodobowej Linii Wsparcia dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 702 222.
Gdy zaginie ktoś bliski
Pamiętajmy, że szczególne znaczenie ma czas. Najważniejsze żeby podjąć działania jak tylko zorientujemy się, że nasz krewny zaginął. Starajmy się ustalić jak najwięcej szczegółów, między innymi gdzie nasz zaginiony może przebywać, z kim się kontaktował, czy ma przy sobie telefon, dokumenty.  Wychodząc z domu czy zabrał ze sobą  jakieś przedmioty, ubrania, jak był lub mógł być ubrany i dokąd mógł się udać. Ważny jest szczegółowy rysopis i jak najwięcej danych. Przekaż informacje o chorobach osoby zaginionej, takich jak np. demencja, depresja, zaburzenia osobowości. Nie ukrywaj niczego przed policjantem, odpowiadaj na pytania zgodnie z prawdą. W takich chwilach liczy się każda sekunda.
aspirant Agata Krawczyk

 

Powrót na górę strony