Uczniowie z ,,Katolika” poznawali tajniki pracy technika kryminalistyki
Uczniowie z rawskiego ,,Katolika” uczestniczyli w spotkaniu, w którym tematem przewodnim był nabór do Policji. Funkcjonariusze systematycznie realizują spotkania promujące zawód policjanta, na których omawiane są wszelkie tematy związane z naborem do Policji. Mundurowi omawiali, jak przebiega proces rekrutacji oraz z kim się kontaktować w chwili składania dokumentów. Młodzież tym razem, szczegółowo zapoznała się z pracą technika kryminalistyki.
Rawscy policjanci organizują spotkania z młodzieżą szkół średnich aby przekazać uczniom informację na temat służby w Policji oraz procesu rekrutacji. Omówiona została struktura rawskiej jednostki i na jakich zasadach działają poszczególne wydziały. Policjanci poruszyli również ważny temat procesu rekrutacji, przekazali, kto może wstąpić w szeregi Policji i jakie dokumenty trzeba złożyć. Poszukujemy osób, które chcą nosić policyjny mundur i z pasją wykonywać powierzone zadania. Ruch drogowy, prewencja, technika kryminalistyczna, zwalczanie przestępczości gospodarczej, zespoły prasowe, laboratoria, przewodnicy psów czy też policyjni antyterroryści. To służba wszechstronna i gotowa przyjąć w swoje szeregi osoby o różnym wykształceniu i profilu. Uczniowie z Katolickiego Publicznego Liceum Ogólnokształcącego imienia świętego Jana Pawła II zapoznali się z pracą technika kryminalistyki, który w bardzo ciekawy sposób opowiedział młodzieży jak zabezpiecza ślady. Policjant wskazywał rodzaje śladów z jakimi ma do czynienia na zdarzeniach: ślady daktyloskopijne, mechanoskopijne, traseologiczne, pisma, fonoskopijne, biologiczne, ślady osmologiczne i wiele innych.
Kto może zostać policjantem:
- obywatel polski o nieposzlakowanej opinii;
- posiadający co najmniej średnie wykształcenie;
- nieskazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;
- korzystający z pełni praw publicznych;
- posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować;
- dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.
Zalety pracy w Policji:
- możliwość pozyskania pracy niezależnie od posiadanego doświadczenia zawodowego;
- gwarancja stałych warunków pracy;
- możliwość rozwoju zawodowego;
- różnorodny system szkoleń;
- precyzyjny system wynagrodzenia;
- rozbudowany system socjalny.
- po 25 latach służby emerytura
aspirant Agata Krawczyk